Odszkodowania – Lublin

W zakres naszych usług wchodzi pomoc z uzyskaniem odszkodowań w Lublinie. Przygotowujemy dokumentację i reprezentujemy naszych klientów w postępowaniach przedsądowych oraz sądowych.

Zajmujemy się odszkodowaniami za:

  • wypadki w pracy,
  • wypadki komunikacyjne – w tym zaniżone OC sprawcy,
  • błędy medyczne,
  • szkody rolnicze,
  • z tytułu nieodpowiedniego wykonania lub niewykonania umowy.

Podejmujemy się również innych spraw, np. wynikających ze sporów pomiędzy nabywcą nieruchomości a deweloperem czy sąsiadami – sprawy związane m.in. z zalaniem mieszkania. Każdy przypadek jest inny, dlatego dokładnie analizujemy dostarczoną nam dokumentację i sprawdzamy, czy klient ma realną szansę na uzyskanie odszkodowania.

Porozumienia związane z odszkodowaniami

Nie wszystkie sprawy o odszkodowania muszą zakończyć się postępowaniem sądowym. W niektórych sytuacjach istnieje opcja dogadania się jeszcze przed wejściem na taką drogę. To sposób na maksymalne skrócenie całego procesu oraz zminimalizowanie ponoszonych kosztów. Pomagamy wypracować takie porozumienie, które będzie korzystne dla naszego klienta, a jednocześnie usprawni formalności niezbędne do uzyskania należnych środków.

Porozumienie nie zawsze jest możliwe, choć to wygodne rozwiązanie w sytuacji, gdy jedna ze stron jest świadoma swojego błędu i wyrządzonej szkody. Wówczas negocjacje skupiają się zwłaszcza na wysokości odszkodowania. Jeśli strony nie są w stanie dojść do porozumienia, konieczne jest wejście na drogę sądową. Liczba rozpraw różni się w zależności od stopnia skomplikowania sprawy, a czasami cały proces może trwać nawet kilka lat.

Co wchodzi w zakres naszych usług?

Proces zmierzający do uzyskania odszkodowania bywa skomplikowany. Na poszczególnych jego etapach konieczne jest przygotowanie różnych dokumentów. Zajmujemy się ich sporządzaniem, a także pomagamy zgromadzić materiał dowodowy potwierdzający doznane szkody. To na jego podstawie możliwe jest wyliczenie kwoty odszkodowania.

W zakres naszych usług wchodzi:

  • doradztwo – sprawdzamy dostępne formy odszkodowania i oceniamy szanse na uzyskanie środków,
  • negocjacje – uczestniczymy w negocjacjach pomiędzy stronami, broniąc interesów naszego klienta,
  • reprezentacja przed sądem,
  • sporządzanie i składanie dokumentacji procesowej,
  • pomoc w egzekwowaniu wyroków sądowych.

Naszym celem jest uzyskanie odszkodowania o jak największej możliwej wartości. Dokładna suma zależy przede wszystkim od doznanych szkód, dlatego zawsze jest wyliczana indywidualnie.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawnika od odszkodowań w Lublinie?

Prawnik od odszkodowań jest osobą, która ma wieloletnie doświadczenie w branży i potrzebne kwalifikacje. Wie, jak działać, by uzyskać dla klienta najwyższą możliwą kwotę. Może również dokładnie przeanalizować dostarczone materiały i sprawdzić, czy w danym przypadku rzeczywiście istnieje opcja uzyskania odszkodowania.

Wsparcie specjalisty jest niezbędne zwłaszcza podczas postępowań sądowych. Wymagają one przygotowania odpowiedniej strategii działania i sporządzenia wielu dokumentów. Prawnik reprezentuje klienta na mocy udzielonego pełnomocnictwa. Dopełnia za niego wszystkich formalności w sposób zgodny z prawem i harmonogramem postępowania sądowego.
Uczestniczymy przede wszystkim w sprawach o odszkodowania w Lublinie.

KONTAKT

KONTAKT

Zapraszamy do kontaktu. Preferujemy kontakt telefoniczny.

ul.Krakowskie Przedmieście 41/2a
20-076 Lublin

adw. Agnieszka Bergiel

NIP 9222662947

+48 506 432 110

bergiel@adwokat-lublin.com

 

adw. Paulina Bartosiewicz – Drozd

NIP 7122987175

+48 883 785 200

bartosiewicz@adwokat-lublin.com