Sprawy rozwodowe – Lublin

Sprawy rozwodowe są trudne dla większości klientów. Niosą za sobą duże emocje związane z przerwaniem małżeństwa i towarzyszącymi temu konfliktami. W takich sytuacjach pomoc specjalisty jest nieoceniona. Prawnik podchodzi do sprawy w sposób pozbawiony trudnych emocji, jednocześnie odpowiednio ją analizując i próbując uzyskać najkorzystniejsze rozwiązanie dla swojego klienta.

Bierzemy udział zarówno w bardzo prostych sprawach rozwodowych, które odbywają się na mocy porozumienia, jak i tych zdecydowanie bardziej skomplikowanych. Często z takimi postępowaniami wiąże się bowiem konieczność ustalenia władzy rodzicielskiej, alimentów czy podziału zgromadzonego majątku. Najtrudniejsze sprawy rozwodowe toczą się miesiącami. Nasza pomoc pozwala klientowi uniknąć dużego stresu. Odciążamy go z konieczności wykonywania wielu obowiązków związanych z procesem, by przebiegł on sprawniej.

Przygotowujemy również dokumenty niezbędne w trakcie postępowań rozwodowych. To:

  • pozwy rozwodowe – to od nich rozpoczyna się całe postępowanie,
  • dokumenty potwierdzające skład majątku małżeństwa,
  • dokumenty uzasadniające roszczenia – na potrzeby dziecka lub poszkodowanego współmałżonka,
  • propozycje porozumień,
  • dodatkowe zaświadczenia – dotyczące np. odrzucenia próby mediacji przed jedną ze stron.

Możemy zweryfikować także dokumenty dostarczone nam przez klienta, np. te pochodzące od prawnika drugiej strony.

Negocjacje przedrozwodowe

Rozwód nie musi wiązać się z długim, uciążliwym procesem, który ciągnie się miesiącami. Przed rozpoczęciem postępowania często przeprowadza się bowiem negocjacje przedrozwodowe. Mają one na celu wypracowanie rozwiązania, które będzie korzystne dla obu stron. Obecność prawnika na tym etapie pomaga podjąć najlepszą możliwą decyzję, bez ulegania silnym emocjom.

W trakcie negocjacji przedrozwodowych porusza się kwestie związane z:

Jeśli małżeństwo dojdzie do porozumienia we wszystkich tych kwestiach, jest duża szansa na to, że rozwód zostanie orzeczony już na pierwszej rozprawie. To sposób na ograniczenie czasu trwania postępowania, a także ponoszonych kosztów.

Różne rodzaje rozwodów

Rozwody mogą przebiegać w różny sposób. Wyróżnia się:

  • rozwody bez orzeczenia o winie – to najmniej skomplikowany proces, który zwykle kończy się już podczas jednej rozprawy. W trakcie takiego postępowania korzysta się z ustaleń pomiędzy stronami, które nie przerzucają się winą,
  • rozwody z orzeczeniem o winie – ma miejsce, gdy do rozpadu małżeństwa przyczyniła się jedna ze stron. Wówczas gromadzi się dowody jej winy. Najczęściej chodzi tu o uzależnienia, zdradę, używanie środków odurzających, przemoc psychiczną czy agresję. Osoba pokrzywdzona może żądać dodatkowego zadośćuczynienia, np. poprzez przekazanie większej części majątku,
  • rozwody z orzeczeniem winy obu stron – wówczas o alimenty od współmałżonka może występować jedynie ta osoba, która popadła w niedostatek.

Nasz adwokat od rozwodów w Lublinie pomoże we wszystkich z wymienionych przypadków. Każda sprawa jest inna, dlatego tak ważne jest indywidualne podejście.

Bierzemy udział w rozwodach w Lublinie i okolicznych miejscowościach. Reprezentujemy naszych klientów przed sądem, pomagając im ograniczyć odczuwany stres i lepiej przedstawić swoje interesy przed tą instytucją.

KONTAKT

KONTAKT

Zapraszamy do kontaktu. Preferujemy kontakt telefoniczny.

ul.Krakowskie Przedmieście 41/2a
20-076 Lublin

adw. Agnieszka Bergiel

NIP 9222662947

+48 506 432 110

bergiel@adwokat-lublin.com

 

adw. Paulina Bartosiewicz – Drozd

NIP 7122987175

+48 883 785 200

bartosiewicz@adwokat-lublin.com